Małopolska

Apartamenty Nowy Targ

Nowy Targ
Nowy Targ ratusz - 2015 rok (foto Andrzej Otrębski)

Nowy Targ jest największym i najstarszym miastem w regionie. Otoczona z każdej strony górami malownicza stolica Podhala liczy 33 tysiące mieszkańców.

Nowy Targ zachwyca swoją historią, rozwojem turystyki, budowlami oraz osobliwościami przyrodniczymi. Miasto słynie z firm produkcyjnych oferujących swoje towary na rynek całego kraju jak i rynek zagraniczny. Od dużych przedsiębiorstw produkujących obuwie, po słynne podhalańskie kożuchy. Nowy Targ i jego okolice słynie z najlepszej jakości wyrobów garbarskich, które wpisując się w najnowsze kanony mody zachwycają odbiorców na całym świecie.

Atrakcje

Historyczny jarmark nowotarski bezustannie tętni życiem przyciągając klientów zarówno lokalnych jak i zza słowackiej granicy. Targ ma do zaoferowania produkty miejscowych rzemieśliników takie jak wyroby garbarskie, drewniane, meble wiklinowe, produkty wełniane i wiele, wiele innych.

Odwiedzając Nowy Targ warto odwiedzić Muzeum Podhalańskie im Czesława Pajerskiego, w którym można poznać kulturę życia mieszczańskiego, podziwiać ponad 700 eksponatów z dziedzin kuśnierstwa, tkactwa, bednarstwa.

Nie sposób będąc w Nowym Targu nie odwiedzić takich miejsc jak:

Bór nad Czerwonem – założony w 1925 roku i systematycznie powiększany o kolejne tereny. Obejmuje torfoiska i oferuje ścieżkę edukacyjną zawierającą tablice edukacyjne przybliżające tutejszą faunę i florę.

Kaplica Papieska pod Turbaczem – Nowy Targ jest pięknie umiejscowionym miastem otulony wzniesieniami górskimi. Od południa rozpościera się łańcuch Tatr z ogromnym wachlarzem propozycji górskich wycieczek. Bliżej, od północy znajdują się Gorce – niezwykle urzekające szlaki, które prowadzą na szczyt Gorc – Turbacz (1310 m.n.p.m.) Na żółtym szlaku znajduje się Kaplica Matki Boskiej Królowej Gorc, zwana również Papieską lub Pasterską.

Jaskinia w Obłazowej, Przełom rzeki Białki – rezerwat założony w 1931 roku ze względu na ogromne walory przyrodnicze, widokowe oraz naukowe. Zlokalozowanych jest tu około 30 ścianek wspinaczkowych ciesząc amatorów sportów górskich. Rzeka Białka jest jedną z najzimniejszych rzek w Polsce, dając latem ochłodzenie wśród pięknych okoliczności przyrody pomiędzy Skałą Kramnicą i Obłazową.

Velo Dunajec – trasa rowerowa mająca 237 km jest najpiękniejszą trasą w Małopolsce. Można nią zwiedzić 7 pasm górskich, 3 duże jeziora i zawitać pod bramy 7 zamków. Przemierzając na dwóch kołach Velo Dunajec można odwiedzić takie miejsca jak- Dwór w Łopusznej, Kościół św. Michała w Dębnie, Jezioro Czorsztyńskie, Zamek w Niedzicy, Spływ Dunajcem, Czerwony Klasztor, Jezioro Rożnowskie, Zamek Tropszyn i wiele innych.

Przebywając w Nowym Targu nie sposób pominąć takie atrakcje jak liczne baseny termalne. Terma Bania, Termy Chochołowskie, Termy Bukowina, Termy Szaflarskie, które prześcigają się, aby zoferować swoim Gościom moc rozrywki i niezapomniane chwile.

Zimą natomiast, Podhalański region daje ogromny wybór stoków narciarskich. Najwięksi koneserzy białego szaleństwa znajdą tu ogromny wachlarz tras zjazdowych, ski tourowych czy biegowych. Od najbliżej Długiej Polany, Zadział, przez Kotelnicę Białczańską, Czarną Górę, Koziniec, Kluszkowce, Klikuszowa i wiele innych ośrodków, zadowolą zarówno amatorów jak i wyczynowców zimowych sprtów.

Trwa ładowanie strony...